Haber

Depremzede çocukları İsmailağa’nın kursuna verene suç duyurusu

Önce Çocuk ve Kadın Derneği, dokuz depremzedenin annelerinden ayrılarak Sakarya’da müftülüğe ait ancak İsmailağa Cemaati’ne bağlı bir vakfın işlettiği yatılı Kur’an kursuna nakledilmesi konusunda bir hata yaptı.

Derneğin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Kahramanmaraş merkezli depremde babalarını kaybeden 9 çocuğumuzun pansiyon olarak İsmailağa Cemaati’ne yakın Sakarya Erenler İlme Hizmet Vakfı’na verildiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunduk. çocukları korumak bizim görevimiz.Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”(HABER MERKEZİ)


Ne oldu?

Maraş merkezli depremde babasını kaybeden ve Antep’ten Sakarya’ya getirilen 9 yetimin, Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı olan ancak faaliyette bulunan Mekke Mescidi-Hanife Akın Kuran Kursu’na yerleştirildiği ortaya çıktı. İsmailağa Cemaati’ne yakın olan Sakarya Erenler İlme Hizmet Vakfı tarafından yapılmıştır. dışarıdaydı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, söz konusu tartışmalarla ilgili daha önce yaptığı açıklamada, “Devlet ve halk olarak refakatsiz çocuğu hiçbir derneğe, vakfa, hiçbir yere teslim edemeyiz, kontrolü bir kişiye veremeyiz. veya kuruluş.” (HABER MERKEZİ)

caykara-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu