Haber

Başkan Savaş: Hatay’ı Suriyelilere bırakmamak için aday oldum

HATAY(İGFA)-Son 4 yılın tüm Hataylılar için çok zor geçtiğini kaydeden Önder Savaş, vatandaşların taleplerini iletmede ilk istasyon olan muhtarların da özellikle depremden sonra çok zor dönemlerden geçtiklerinin altını çizdi.

Depremin ardından çok daha zorlaşan koşulların insanları birbirine yaklaştırdığını ve iş birliği duygusuyla Hatay’a hizmet sevgisini artırdığını belirten Savaş, “Bugün ülkenin sorunlarını konuşuyoruz. İnşallah pandemi, orman yangınları ve son iki bin yılda görülen en büyük deprem felaketinin sorunlarını en kısa sürede çözerek, Hatay’ı halkımızın keyifli, huzurlu ve geleceğe umutla baktığı eski günlerine kavuşturacağız. . Bu düşünceli günler bitmedi. Sıkıntılı günleri aşmak için dayanışma ruhuyla birbirimize sarılarak şehrin yüklerini hafifletmemiz gerekiyor. Bu zor günlerde Hatay’da olmak, hizmet etmek, tüm zorluklara rağmen Hatay’ı korumak gerçekten bizim görevimiz. İnşallah zorlukları birlikte aşacağız. Birliğimiz ve bütünlüğümüz daim olsun.” söz konusu.

Savaş, “Duvarlarına ‘Yine döneceğiz Hatay’ yazıp memleketinden ayrılmak zorunda kalan halkımızın adayı oldum. Hatay’ı Suriyelilere bırakmamak için aday oldum. Hatay’ı eski günlerine döndürene kadar tüm ekibimle yorulmadan çalışmaya devam edeceğim” dedi.

Akdeniz Muhtarlar Federasyonu ve Hatay Muhtarlar Derneği Lideri Mahmut Gülcü, Önder Savaş’ın 15 yıllık başkanlığı döneminde birlikte çalışmaktan son derece onur ve gurur duyduklarını söyledi. Savaş, bölge liderlerinin kendi bölgelerinin ihtiyaç ve taleplerini dinleyip birlikte değerlendirdiklerini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu